Nie masz pomysłu na prezenty w tym roku? Skorzystaj z tych propozycji, spraw radość najbliższym i wspieraj polską branżę artystyczną. A jest z czego wybierać!
Planer inspirowany Japonią od Pauliny Szypuły
Pierwszy projekt na naszej liście w połowie należy wciąż do roku bieżącego, ale jego druga połowa już dedykowana jest następcy, czyli 2022.
Paulina Szypuła proponuje spersonalizowany planer, inspirowany kulturą Dalekiego Wschodu, w którym każdy miesiąc opatrzony został przysłowiem i wybraną pracą sztuki japońskiej. Format A5 jest na tyle poręczny, że planer zmieści się w torebce. Na karcie z pojedynczą datą jest wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić tam notatki czy codzienne przemyślenia.
Planer jest dostępny tutaj.
A jeśli wolisz coś, co zaczyna się od stycznia 2022, a kończy na grudniu, zobacz drugi projekt tej samej autorki – kalendarz typu piramidka o pięknie brzmiącej i zachęcającej do wojaży nazwie.
Zapytaj autorkę o dostępność produktu.
Kalendarz botaniczny Aleksandry Stanglewicz
I w tym roku Ola wraca do nas ze swoim Botanicznym Kalendarzem na 2022 – ściennym, spiralowanym, w formacie A3 i wydrukowanym na najwyższej jakości ekologicznym papierze recyklingowym. Co o swoim projekcie mówi autorka?
Zależało mi na stworzeniu produktu, zgodnie z zasadą less waste, który po zakończonym roku nie wyląduje w koszu – każdą z 12 ilustracji można wyciąć i oprawić. Kalendarz przedstawia ręcznie malowane akwarelowe rośliny, które będą idealnym prezentem nie tylko dla osób, które w tym roku chcą wesprzeć polskich rzemieślników, ale również dla miłośniczek i miłośników roślin.
Kalendarz dostępny jest tutaj.
Roślinny kalendarz Agnieszki Bocheńskiej – Niemiec
Wciąż pozostajemy w temacie roślin! Ten kalendarz powstał z połączenia dwóch pasji – do roślin i do rysowania. Jest to już drugi roślinny kalendarz w wykonaniu Agnieszki, a motywem przewodnim obu serii grafik jest miłość do roślin i próba pokazania coraz większej chęci zazielenienia naszych mieszkań.
W kalendarzu 2022 moją główna myślą była interpretacja MIŁOŚNIKÓW ROŚLIN – nie tylko ludzi, ale i zwierząt. 🙂 Kalendarz posiada miejsce na notatki, a po zakończonym miesiącu można wyciąć grafikę i umieścić ja w ramce.
Kalendarz dostępny jest tutaj.
Senny kalendarz od Ewy Siarkiewicz
Kolejna propozycja to esencja delikatności i oniryczności.
Kalendarz przepełniony jest nocnymi marzeniami, przemyśleniami, miłością, ciepłem, rozkoszą i odpoczynkiem. Znajdziecie tu letnie wzdychanie do gwiazd, tajemnicze lustro, kilka sów, czytanie w łóżku, zwierzęta śpiące w zimowym lesie, spadające liście, przytulanie, pieski.
Kalendarz idealnie sprawdzi się jako prezent dla kogoś lub dla siebie. Projekt został wykonany w formacie A3, na papierze Munken Kristal 240 g. Po zakończonym miesiącu ilustrację można wyciąć i oprawić, co doskonale wpisuje się w filozofię zero waste.
Kalendarz dostępny jest tutaj.
Kalendarz z ilustracjami Pawła Jońcy
Dwa ostatnie projekty w zestawieniu będą w zupełnie innym klimacie.
Zaczynamy od kategorii „znany i lubiany”, bo kalendarz tego artysty można śmiało nazwać klasyką gatunku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, znajdziesz tu zbiór najlepszych edytoriali Jońcy z roku poprzedzającego wydanie . Propozycja z pewnością przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom i miłośniczkom charakterystycznego stylu Pawła oraz osobom, które kolekcjonują wszystkie wydania kalendarza ściennego autorstwa Jońcy.
Kalendarz dostępny jest tutaj.
Kalendarz z ilustracjami SKOQa
Kończymy mocnym akcentem w wydaniu SKOQa! Nie wszystkie karty z tego kalendarza nadają się tutaj do pokazania, dlatego poprzestańmy na okładce, niemniej jest to propozycja warta uwagi ze względu na charakterystyczną kreskę tego artysty i jego nietuzinkowe (dla niektórych jednak za mocne!) poczucie humoru.
Kalendarz dostępny jest tutaj.
Znasz więcej ciekawych projektów kalendarzy na 2022 rok? Podziel się linkiem w komentarzu!
Fot. na okładce: Paulina Szypuła.