Dziś mamy dla ciebie prawdziwe inspiracyjne tsunami, pełne niesamowitych projektów, nietypowych rozwiązań i ciekawych poligraficznych zastosowań. Zostań z nami do końca, bo graficzny krajobraz będzie zmieniać się tak łatwo, jak karty w kalendarzu!
Elegancję widać tu czarno na białym!
Ten projekt świetnie wkomponuje się w przestrzenie nowoczesnych loftów i minimalistycznie urządzonych powierzchni biurowych. Silne inspiracje modernizmem ze szczyptą brutalizmu, wyrażone zostały tutaj za pomocą surowej palety kolorystycznej i awangardowej typografii, co nadaje całości wyraźnie określonego charakteru. Nieoczywista kompozycja, dzięki której każda karta wygląda inaczej, sprawia, że kalendarz będzie zachwycać cały rok.
Cały projekt można obejrzeć tutaj.
Ciekawostka:
W roli kalendarza ściennego możesz zaadaptować jednostronny plakat listwowany. Produkt znajdziesz tutaj.
Powrót do przeszłości
Zostajemy w klimacie wyznaczonym przez poprzedni projekt. Jeszcze bardziej wyraziście, z silniej zaakcentowaną typografią. Niekonwencjonalna forma (pojedyncze kartki zebrane w dedykowanym pudełku) z jednej strony jest oryginalna, z drugiej przywołuje sentyment do klasycznego kalendarza – zdzieraka, tyle, że tutaj pojedyncze karty – “po przeterminowaniu” – dzięki dziurkowaniu pozostają nietknięte.
Cały projekt można obejrzeć tutaj.
Ciekawostka:
Jeśli spodobała ci się taka formuła, a dodatkowo zależy ci na zminimalizowaniu rozmiaru kalendarza, możesz na potrzeby projektu zaadaptować wizytówki z opcją dziurkowania. Przy osobnej karcie na każdy dzień w roku będzie przy tym sporo pracy, ale już prz jednej karcie na miesiąc, przedsięwzięcie wydaje się być w zasięgu ręki! Tym bardziej, że w drukomat.pl w ramach jednego zamówienia wizytówek możesz podpiąć aż 30 wzorów graficznych!
Sprawdź również ofertę wizytówek premium.
Przeżyj i zużyj
Kolejny typograficzny majstersztyk, jeszcze bardziej brutalistyczny, a dodatkowo zaprojektowany w myśl zasady #zerowaste. Geometryczne kształty, czytelne kalendarium i niespodzianka po każdym zakończonym miesiącu. Jeśli nie potrafisz w origami, dzięki temu kalendarzowi łatwo się nauczysz. Lekcja czeka na ciebie co miesiąc!
Cały projekt można obejrzeć tutaj.
Już za moment w drukomat.pl pojawią się gotowe kalendaria na rok 2023. Zapisz się do naszego newslettera, aby nie przegapić tego momentu (będziemy o tym informować w dedykowanej wiadomości).
Połączenie jak marzenie!
Dzieciaki w jednym zespole z największymi nazwiskami polskiej współczesnej sceny graficznej! Projekt zainicjowany przez Adama Chylińskiego i Daniela Naborowskiego pokazuje, że nie ma duetów niemożliwych. Rysunki najmłodszych zostały tutaj poddane artystycznej interpretacji przez takie nazwiska jak Patrycja Podkościelny, Maciek Wolański czy Gosia Herba. Zdecydowanie warto obejrzeć całość!
Wyraziste gradienty w psychodelicznej posypce
Mówią, że takie rzeczy raczej kiepsko wychodzą w druku, a tu proszę! Ten projekt przypomina, że czas przecieka przez palce jak topniejący tekst na każdej z kart kalendarza, a wspomnienia minionych dni rozmywają się, zupełnie jak typografia w tym projekcie. Zobacz kto stoi za tą oryginalną kreacją.
Szczegóły tutaj.
Kalendarz, który zachwyca prostotą
Pierwsze skojarzenie – surowy minimalizm. Ale za to jaka forma! Bardzo nietypowe podejście do tematu kalendarza, w którym 12 miesięcy zamknięto w poręcznej broszurze. Wewnątrz, mimo niewielkich rozmiarów publikacji, przewidziano miejsce na zapiski, a sporych rozmiarów kalendarium pozwala na zakreślanie ważnych dat. Ten projekt to twardy dowód na to, że dobry pomysł wcale nie musi wiązać się ze skomplikowanym wykonaniem i ogromnym budżetem na druk.
Cały projekt można zobaczyć tutaj.
Rorschach lubi to!
Choć okładka tych kalendarzy momentami przywołuje na myśl popularny test psychologiczny, ich wnętrze to już zupełnie inna bajka. Zastosowano tutaj ciekawą, “cyfrową” typografię, która kojarzy się z tarczami zegarków elektronicznych z lat 90. Zeszytowy format, od frontu dodatkowo zabezpieczony wstążką z nadrukiem i szczelne zamknięcie całości w okładce ze skrzydełkami, gwarantuje pełen efekt zaskoczenia po otwarciu.
Cały projekt można zobaczyć tutaj.
Plazin w książkowym formacie
Nazwa tego projektu nasuwa na myśl słowo plażing, czy można prosić o lepsze skojarzenie? Plazin to kolejny projekt kalendarza, do przygotowania którego można zaadaptować inny produkt poligraficzny (w tym przypadku jest to książka w twardej oprawie – w drukomat.pl znajdziesz ją tutaj). Do zadruku wnętrza wykorzystano papier ozdobny, a przekładki w różnych formatach dodały planerowi jeszcze więcej atrakcyjności.
Cały projekt można zobaczyć tutaj.
Ciekawostka:
Projekt książki lub katalogu z przekładkami to w drukomat.pl tzw. zamówienie niestandardowe.
Jeśli chcesz zamówić wydruk publikacji z podobnymi rozwiązaniami wewnątrz, skontaktuj się z działem, w którym przygotowujemy wyceny na produkty spoza podstawowej oferty drukarni.
Przeczytaj również:
Czy wśród zaprezentowanych przykładów udało ci się znaleźć pomysł lub rozwiązanie, które stanie się inspiracją w twojej pracy z kalendarzami? Daj nam znać w komentarzu.
1 komentarz
Bardzo ciekawe koncepcje graficzne kalendarzy. Faktycznie warto już zaplanować taką produkcję poligraficzną 🙂